Mouse Secondary Antibodies
Secondary antibodies where mouse is the host species. Secondary antibodies must be raised against the host species of the primary antibody. Includes different antigens, classifications, conjugations, and isotypes.
Host Species
- (1)
- (12)
- (7)
- (1,223)
- (55)
- (16)
Quantity
- (1)
- (2)
- (1)
- (1)
- (1)
- (262)
- (108)
- (147)
- (11)
- (110)
- (1)
- (50)
- (102)
- (25)
- (62)
- (22)
- (8)
- (1)
- (3)
- (10)
- (82)
- (33)
- (10)
- (2)
- (1)
- (18)
- (7)
- (11)
- (25)
- (5)
- (113)
- (2)
- (28)
- (48)
Target Species
- (1)
- (2)
- (97)
- (51)
- (9)
- (9)
- (16)
- (1)
- (11)
- (32)
- (40)
- (2)
- (607)
- (5)
- (17)
- (79)
- (15)
- (2)
- (1)
- (79)
- (289)
- (18)
- (1)
- (41)
- (17)
- (2)
- (12)
- (5)
Isotype
- (1)
- (135)
- (686)
- (197)
- (3)
- (3)
- (8)
- (1)
- (1)
- (105)
- (53)
- (64)
- (27)
- (10)
- (6)
- (1)
- (1)
Classification
- (3)
- (1,170)
- (111)
Filtered Search Results
Products from some of our suppliers do not display in filtered search results. Please
clear all filters
to see these products.
Search Within Results
Keyword Search:
Clear All
241
–
255
of
7,798
results
Mouse anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody (4D2D9G8), Janelia Fluor 549, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgG Fc Secondary Antibody (MK 1 A6) [Janelia Fluor 669], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Human |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 669 |
| Applications | Western Blot,ELISA,Immunohistochemistry,Immunohistochemistry (Frozen) |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgG Fc |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A purified |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Human IgG Polyclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MK 1 A6 |
Mouse anti-Human IgG Fc Secondary Antibody (8A4), PE, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
Mouse anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody, DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Polyclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. Store in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | FITC |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG2a |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG2c |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein A |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 50% glycerol and 0.1% sodium azide |
| Immunogen | Rat IgG2c (strain LOU/c). |
| Classification | Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MARG2c-5 |
| Content And Storage | Store at 4°C short term. For long term storage, store at -20°C, avoiding freeze/thaw cycles. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Unconjugated |
| Applications | ELISA,Flow Cytometry,Western Blot |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG1 |
| Concentration | 1 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG2b |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein G |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 0.02% sodium azide |
| Immunogen | Rat IgG. |
| Classification | Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | NORIG 7.16.2 |
Mouse anti-Rat IgE Heavy Chain Secondary Antibody (MARE-1) [Janelia Fluor 525], Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | Store at 4°C in the dark. |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | Janelia Fluor 525 |
| Applications | Western Blot,ELISA |
| Form | Purified |
| Isotype | IgG1 |
| Antigen | IgE Heavy Chain |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein G purified |
| Gene Alias | Constant Region of Heavy Chain of IgE, Ig Epsilon Chain C Region, Ig Epsilon Chain C Region ND, IgE, Immunoglobulin Epsilon, immunoglobulin heavy constant epsilon |
| Formulation | 50mM Sodium Borate |
| Classification | Monoclonal |
| Immunogen | Rat IR162, IR1016, IR2 and IR410 IgE myeloma proteins |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | MARE-1 |
Mouse anti-Canine IgG2 Heavy Chain Secondary Antibody (CA4F1), DyLight 350, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody
| Content And Storage | 4°C, do not freeze |
|---|---|
| Target Species | Rat |
| Host Species | Mouse |
| Conjugate | PE |
| Applications | Flow Cytometry |
| Form | Liquid |
| Isotype | IgG1 |
| Concentration | 0.1 mg/mL |
| Antigen | Rat IgG2b |
| Regulatory Status | RUO |
| Purification Method | Protein G |
| Product Type | Secondary Antibody |
| Formulation | PBS with 4-5mg/mL BSA and 0.02% sodium azide |
| Immunogen | Rat IgG. |
| Classification | Monoclonal |
| Primary or Secondary | Secondary |
| Clone | NORIG 7.16.2 |
Mouse anti-Human IgG (H+L) Secondary Antibody (4D2D9G8), HRP, Novus Biologicals™
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and Specialty Supplier Partner
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Small and/or specialty supplier based on Federal laws and SBA requirements.
Learn More
Mouse Monoclonal Antibody